Meetup Vinter 25 – AI og virksomhetsarkitektur i praksis
Den Norske Dataforening inviterer til en eksklusiv fagkveld i Trondheim med fokus på hvordan kunstig intelligens påvirker virksomhetsarkitektur, strategiarbeid og organisering.
Den Norske Dataforening inviterer til en eksklusiv fagkveld i Trondheim med fokus på hvordan kunstig intelligens påvirker virksomhetsarkitektur, strategiarbeid og organisering.
Velkommen til DAMA Norges Data Happy Hour. Vi ønsker å styrke våre lokale data fellesskap ved å bringe mennesker sammen og dele deres lidenskap for data og erfaringer via uformelle nettverkstreff.
Vi begynner med denne typen arrangementer med i Stavanger, men planlegger å ekspandere i andre byer også. Så hvis du ønsker å utvide nettverket ditt med likesinnede folk, diskutere og dele erfaringer eller bare henge med oss for en øl, bli med på Lervig Local den 9. desember!
📍 DIGS, Trondheim, 507 | 📅 4. desember | 🕠 17:30–20:00
🔹 Hva kan du forvente?
– Innsikt fra europeisk samarbeid om EA-verktøy og AI
– Erfaringer fra Sopra Sterias virksomhetsarkitekturskole
– Diskusjon om fremtidsrettet organisering med ArchOps
📌 Agenda:
1. AI-brukerhistorier som krav til EA-verktøy
v/ Arnt Rikard
Erfaringer fra EUNIS VA-gruppen og NTNU – med innspill fra seks europeiske land.
🕐 1 time med faglig diskusjon.
2. Hvordan virker AI inn på VA og strategi?
v/ Per Atle & Stig Vidar, Sopra Steria
Utdrag fra Sopra Sterias virksomhetsarkitekturskole.
🕧 30 min.
3. ArchOps – Fremtidsrettet organisering av arkitektur, AI og agile (valgfritt)
v/ Per Atle & Stig Vidar
🕒 15 min.
Begrenset antall plasser – maks 20 deltakere!
Arrangementet er gratis og åpent for alle med interesse for EA, strategi og AI. Førstemann til mølla!
Velkommen til en kveld med faglig dybde, inspirasjon og nettverksbygging!
Bli en del av Norges fremste møteplass for teknologi- og IT-profesjonelle! Vi ønsker å hjelpe din bedrift med å øke synligheten, styrke merkevaren og skape meningsfulle forbindelser med din målgruppe og innflytelsesrike ledere i bransjen. Posisjoner din bedrift for fremtiden. Kontakt vårt team i dag for å diskutere hvordan vi kan skreddersy et partnerskap som gir verdi til både din virksomhet og våre medlemmer.
5 gode grunner til å bli partner
Som partner får du tilgang til et omfattende nettverk av IT-profesjonelle, ledere, og beslutningstakere i både privat og offentlig sektor. Dette gir din bedrift muligheten til å knytte verdifulle forbindelser, samarbeide med bransjens topptalenter og påvirke utviklingen av fremtidens teknologi.
Gjennom partnerskap med Dataforening får du eksponering på viktige arenaer som konferanser, seminarer, og digitale plattformer. Dette styrker merkevaren din og posisjonerer din bedrift som en ledende aktør innen IT og teknologi.
Dataforeningen er en ledende aktør innen kunnskapsdeling og faglig utvikling. Som partner får du muligheten til å bidra til viktige diskusjoner om digitalisering, bærekraft, og fremtidens teknologi – samtidig som du holder deg oppdatert på de nyeste trendene og utfordringene i bransjen.
Partnerskap med Dataforeningen gir tilgang til et rikt nettverk av potensielle kunder, samarbeidspartnere og fagfolk. Deltakelse på DND-arrangementer og spesialgrupper gir deg en unik mulighet til å bygge relasjoner som kan føre til nye forretningsmuligheter, partnerskap og innovasjon.
Gjennom partnerskapet får du tilgang til et bredt spekter av faglige ressurser og utviklingsmuligheter. Enten det er gjennom kurs, webinarer eller eksklusive arrangementer, vil din bedrift få verdifull innsikt og kompetanse som kan styrke både ansatte og virksomheten som helhet.